Sleduj nás

Aldo: Vždy jsem si s Conorem přál odvetu, ale pokud opravdu odešel do důchodu, tak mu přeju hodně štěstí

Aldo: Vždy jsem si s Conorem přál odvetu, ale pokud opravdu odešel do důchodu, tak mu přeju hodně štěstí

Na nečekaný McGregorův konec MMA kariéry zareagoval i jeho dřívější sok z pérové váhy José Aldo. Bývalý šampion, jehož bezchybná šňůra byla narušena rychlým KO právě od Conora, nyní přiznal, že i kdyby na odvetu nedošlo (ač si ji velmi přeje), tak přeje irskému zápasníkovi hodně štěstí.

„Má za sebou brilantní kariéru a skvělou minulost. Conor je opravdu velký fighter, jakých tu moc není. Za to mu patří poděkování nejenom ode mě, ale i od celého světa bojových umění,“ prozradil Aldo na tiskové konferenci v Brazílii.


Je všeobecně známo, že si McGregor nejvíce vydělal boxerským soubojem s Floydem Mayweatherem. Tomu všemu předcházela jeho spanilá jízda právě v UFC, kde srážel jednoho soupeře za druhým. Jediné, co mu je vyčítáno, že nikdy své pásy neobhajoval.

„Kdybych já měl tu možnost bojovat s Floydem a vydělat si nějakých 80 milionů dolarů, tak bych také skončil,“ smál se Aldo. „Opravdu si myslíte, že bych (s tolika penězi) dobrovolně trénoval třikrát denně?“ ptal se, čímž narážel, že pro Conora s jeho jměním nebylo něco podobného problém.


Josého momentálně brzdí infekce nohy, která jej dost možná vyřadí z UFC 237, jež se koná na jeho rodné půdě a kde na něj čekal téměř neomylný Alexander Volkanovski. O všem rozhodnou až lékaři, prozatím se ta situace nevyvíjí nějak růžově.

„Mrzí mě to. Připravoval jsem se vážně tvrdě, ale nakonec k tomu souboji nemusí vůbec dojít. Prozatím beru antibiotika, která mi dost pomáhají. Pokud to půjde dobře, mohl bych se vrátit do tréninku už během příštího týdne,“ pravil.


A v samotném závěru nesmíme zapomenout ani na jeho konec kariéry. Ten měl přijít ještě v tomto roce, a to po třech odmlácených zápasech. Doposud je jeden za ním. „Abych řekl pravdu, jsem již unavený z toho všeho MMA. Když jsem si to nechal projít hlavou, došlo mi, že je možná na čase dát přednost mladším generacím. Poté mě ale oslovilo UFC s nabídkou nové smlouvy. Dana White ví, že bych chtěl skončit na té nejvyšší možné úrovni. Pokud se mi tedy zaručí nějakým titulovým zápasem, můj konec se o něco odloží,“ uzavřel José „Scarface“ Aldo.


Další články