Sleduj nás

Adesayna představil svůj bojový plán a odhalil, koho se bojí více než Romera

Adesayna představil svůj bojový plán a odhalil, koho se bojí více než Romera

Ve střední váze UFC se nám pomalu rýsuje další titulová bitva, ve které se Israel Adesanya s největší pravděpodobností postaví proti Yoelu Romerovi. O jak těžkou zkoušku se podle slov současného nigerijského šampiona jedná?

V první řadě je vhodné si připomenout, že měl Adesanya původně obhajovat proti Paulu Costovi. Ten se ale zranil a nyní bude minimálně půl roku mimo hru, což otevřelo brány dalším účastníkům v pořadí.


Chvíli se spekulovalo, že by si o odvetu mohl říct Robert Whittaker, ovšem ten si už nyní domlouvá zápas s Darrenem Tillem, což nám v rámci žebříčku ponechalo volná jenom dvě jména - Jared Cannonier a Yoel Romero. A právě v tomto momentě si o slovo řekl držitel pásu.

„Já jsem šampion a já si vybírám a rozhodně chci Yoela!“ uvedl před pár dny Adesanya, jenž byl ve svém požadavku opravdu neústupný, až sám Dana White sklopil hlavu a řekl: „Israel chce Romera a já to respektuji. Budeme na tom pracovat.“


Ačkoliv má Romero momentálně dvě bodové porážky v řadě, stále se jedná o neodmyslitelnou postavu střední váhy UFC, která svého času pod mocnou sílou svých KO úderů doslova ničila celou divizi. Určitě není radno ji předem odepisovat.

Až se s touto zkouškou Adesanya vypořádá, nechce zapomenout ani na druhého žhavého vyzyvatele. A tím je Jared Cannonier.


„Jsem si vědom toho, že tu je ještě Cannonier. Jedná se o černou ovci naší divize, která je velmi nebezpečná… Řekl bych druhá nejnebezpečnější hned po mně (tedy víc než Romero). Určitě přijde čas, kdy se spolu střetneme, ale hned to nebude. Budu na něj čekat, až vyhraje ještě aspoň jeden zápas,“ uvedl šampion na adresu druhého potenciálního vyzyvatele.

Shrneme-li si to dohromady, na Israele Adesanyu nyní čeká Yoel Romero, poté Jared Cannonier (pokud získá čtvrtou výhru v řadě) a následně Paulo Costa. Teprve potom, bude-li ve všech případech úspěšný, se přesune do polotěžké váhy za Jonem Jonesem. Podstatné je také podotknout, že všechny tyto zápasy chce nigerijský šampion stihnout v průběhu jednoho roku. On sám je v plném pracovním režimu téměř každý den a nerad by z něho vystoupil.


Další články