Sleduj nás

Adesanya vyvrací Du Plessisovu historku, že byl při sparingu zničen, a nabízí vlastní pravdu

Adesanya vyvrací Du Plessisovu historku, že byl při sparingu zničen, a nabízí vlastní pravduFOTO: UFC

Dricus Du Plessis slíbil, že pokud se dostane k boji o titul střední váhy UFC, bude to pro něj procházka růžovou zahradou. S šampionem Israelem Adesanyou má velice dobré zkušenosti z přípravy.

Oba borci se spolu potkali v Thajsku, kde si dali několik kol sparingu. Jak to ovšem veřejnosti prezentoval před pár dny Dricus Du Plessis, tak to vypadalo, jako by se jednalo o zcela jednostrannou záležitost.

„Pokud by Izzy chtěl, on by vám řekl, jak ty naše tréninky dopadly. Kdykoliv jsem ho vzal na zem, tak jsem ho totálně zničil a rozbil. V rámci grapplingu jsem byl stoprocentní vítěz, nedotahoval se na mě. To byla jeho slabina tehdy a to bude jeho slabina i nyní,“ řekl Dricus reportérovi Schmovi.

„Je pravda, že čistě ve strikingu by mě mohl ohrozit, ale tohle je MMA, velice komplexní bojový sport. Proto se na něj velice těším a pevně doufám, že k tomu našemu zápasu dojde, protože mu všechny tyhle tréninkové lekce velice rychle připomenu,“ plánuje.

Vyhrál nade mnou jedno kolo, oponuje šampion

Jelikož se Du Plessisova historka stala virální a někteří lidé jí skutečně uvěřili, byl Israel Adesanya nucen na ni reagovat. Pravda je prý úplně jiná.


„Ano, já a Dricus jsme spolu trénovali, ale to se psal rok 2014, což je devět let zpátky. V té době jsem měl na kontě dva MMA zápasy, stále jsem se teprve vyvíjel a Dricus mi měl pomoct k tomu, abych se zlepšil na zemi. A to nepopírám, čistě v grapplingu mě porazil, ale to bylo jediné,“ pověděl Adesanya.

„Pokud jsme přešli do klasického sparingu, dostával Dricus bití. Najednou tu svoji zem nebyl schopný uplatnit. Nevím, kolik kol sparingu jsme si dali, ale vím, že on vyhrál maximálně tak jedno jediné. Víc rozhodně ne. V postoji jsem ho vždy rozštípal a všechny pokusy o strh jsem mu hravě odvracel,“ poznamenával Adesanya v Impaulsive podcastu u YouTubera Logana Paula.​


Další články