Sleduj nás

Adesanya prohrál, protože měl příliš velké ego. Nemá se srovnávat se mnou, prohlásil Anderson Silva

Adesanya prohrál, protože měl příliš velké ego. Nemá se srovnávat se mnou, prohlásil Anderson SilvaFOTO: UFC

Živoucí legenda střední váhy si musela otevřít ústa, když viděla svého následovníka Israela Adesanyu padnout.

„The Last Stylebender“ o sobě začal prohlašovat, že dosáhl již vyšší úrovně, než kdy dosáhl brazilský Spider Anderson Silva. Sotva svá slova ale vyřkl, jako by mu osud podlomil nohy. Adesanyův zápas proti velkému papírovému outsiderovi Seanovi Stricklandovi byl jedním z nejhorších, jaký jsme v celé MMA kariéře u proslulého Nigerijce mohli vidět. Prohrál jasně na body, a to ještě nebyl daleko od toho, aby byl ukončen. Kritici pak měli žně.

„Adesanya prohrál, protože má příliš velké ego... Tady aspoň vidíš, co se stane, když si otevíráš pusu směrem, jakým nemáš… Už nikdy se nepřirovnávej ke mně! Rozumíš? Už nikdy! Já jsem ten, kdo tvořil dějiny střední váhy!“ napsal Silva na svém Instagramu, kde se cíleně opřel do dnes již padlého šampiona, kterému kdysi sám čelil. Bylo to v únoru před čtyřmi lety, kdy Spidera dělily dva měsíce od čtyřiačtyřicátých narozenin. Izzymu podlehl v jednoznačném poměru na body.

Chvíli to vypadalo, že by Silva mohl hrdě Adesanyovi předat žezlo a pasovat ho svým nástupcem, ale tento instagramový příspěvek pojednává o zcela něčem jiném. Izzy patrně začal kráčet po velmi tenkém ledě, když se začal prohlašovat za nejlepší střední váhu celé historie MMA. Teď je od tohoto statusu ale relativně daleko, jelikož prohrál dva ze svých posledních tří zápasů (a tři z posledních sedmi).  

Co teď bude dál?

Budeme-li se řídit vyjádřením, které Dana White poskytl novinářům na pozápasové tiskové konferenci turnaje UFC 293, pak by na řadu mezi Israelem Adesanyou a Seanem Stricklandem měla přijít okamžitá odveta, která by se naplánovala na leden či únor příštího roku. Potíž je zejména v tom, že tuto odvetu neschvaluje většina fanoušků i zápasníků, kteří jsou přesvědčeni, že by se odvety měly dávat pouze tehdy, pokud je souboj těsný. A to v tomto případě rozhodně nebylo.



Další články