Sleduj nás

Adesanya potvrdil termín návratu i jméno soupeře. Do akce půjde hned v srpnu

Adesanya potvrdil termín návratu i jméno soupeře. Do akce půjde hned v srpnuFoto: UFC

Bývalý šampion střední váhy UFC si vzal po ztrátě titulu na svůj vkus nečekanou dlouhou pauzu, která letos v srpnu konečně skončí. A opět zasáhne do mistrovských bojů.

Israel Adesanya je jedním z nejlepších bojovníků střední váhy a de facto i celé historie UFC. V jednu chvíli snil o tom, že bude atakovat rekord svého idola Andersona Silvy, ale jako na potvoru se ho do UFC vydal pronásledovat jeho starý známý kat Alex Pereira, jehož sekera neminula ani tentokrát.

„The Last Stylebender“ vstal z mrtvých, a jelikož jeho vítězná série byla přerušena, tak z něho opadly emoce i napětí, což promítl v odvetě, kterou vyhrál na KO v závěru druhého kola. Adesanya byl nicméně již poznamenaný, a když vstoupil do nadcházející obhajoby proti Seanovi Stricklandovi, nechal se tam naprosto jasně vybodovat.

Lidé již mezi sebou začali diskutovat, zdali schopnosti nigerijského zápasníka neslábnou a zdali ho také postupně nezačal dohánět věk. Tyto spekulace bývalý šampion odmítl, ale pokorně po souboji se Stricklandem přiznal, že je unavený a aby nabral síly, potřebuje si teď nějaký čas odpočinout.  

„Jsem prostě jen přepálený. Myslel jsem si, že Stricklanda hravě porazím, ale nemohl jsem se vůbec dostat do boje. Má mysl se nemohla dostat do boje. Znám ten pocit, je to takový blok v hlavě, kterého se zbavím jedině tak, že si teď delší čas odpočinu,“ oznámil loni v září Adesanya. A svá slova víceméně dodržel.


Izzy si vzal téměř roční pauzu, po které mu bude umožněno opět zasáhnout do boje o titul. K tomu dojde 17. srpna v australském Perthu, kde bude čelit svému mistrovskému africkému kolegovi Dricusovi Du Plessisovi. Adesanya tuto informací potvrdil na své síti X.

„Slunce Afriky je to stejné, které září nad celou naší Zemí. Slunce zapadne a zase znovu vyjde, pokud mu půjdete naproti. Užívejte si Slunce, dokud svítí, temnota při něm mizí,“ napsal Adesanya při potvrzení své titulové bitvy. Naznačil tak, že temné dny hodlá hodit za hlavu a opět se pokusí vystoupat na vrchol.  


Další články