Sleduj nás

Adesanya: Jona Jonese seřežu klidně v těžké váze!

Adesanya: Jona Jonese seřežu klidně v těžké váze!

Israel Adesanya zatím nemá za sebou ani první obhajobu svého pásu ze střední váhy, ale už nahlas uvažuje o tom, co přijde za několik měsíců.

Nigerijský šampion, který se může pochlubit sedmi výhrami v UFC v řadě (a osmnácti celkově), byl Jonem Jonesem (25-1-0) nařčen tím, že nemá odvahu se za ním vydat do polotěžké váhy. A než tu odvahu najde, tak už bude dávno pozdě. „Bones“ totiž v současném roce plánuje přesun do nejtěžší hmotnostní divize, kde hodlá pokračovat v přepisování historie.

„Ať si jde, kam chce!“ reagoval Adesanya na Jonesův přesun. „Pokud si ale myslí, že mi uteče, tak je na omylu. Jenom oddaluje to, co je nevyhnutelné,“ domnívá se, že jejich vzájemnému střetu stejně nic nezabrání.


Aby se ale mohli utkat, musel by Israel nabrat opravdu hodně svalové hmoty. „S váhou si nemusím dělat starosti. Zápasil jsem v těžké váze boxu i kickboxu a dokážu to i v MMA! Jone, slyšíš mě? Můžeš si utéct do těžké váhy, ale já tě stejně chytím a nakopu ti zadek!“


Israel Adesanya si dal za úkol nejprve vyčistit vlastní divizi, než se odhodlá k přesunu do vyšších hmotnostních pater. Pro rok 2020 si naplánoval tři obhajoby a pokud se následně chce střetnout s Jonem Jonesem, bude pro něj důležité, aby v žádné z nich neprohrál. Soupeři by měli přijít v tomto pořadí: Yoel Romero, Paulo Costa a pravděpodobně Jared Cannonier, který k titulové šanci potřebuje ještě jednu výhru.


Další články