Sleduj nás

24-0! Sivák v Košicích vyřídil tvrdého Němce a chystá se do Lucerny

24-0! Sivák v Košicích vyřídil tvrdého Němce a chystá se do LucernyFOTO: Real Fight Arena

Po skvělém galavečeru RFA 14 v Košicích se stále může pyšnit jeden z nejlepších českých postojářů Václav Sivák svou neporazitelností.

Ostravský „Badboy“ se po delší odmlce od zápasení vrátil do ringu a střetl se s Němcem Christopherem Hoppem, kterého porazil jednomyslně na body. Pro Siváka to bylo již profesionální vítězství číslo 24! I když zvítězil, po zápase byl zklamán, jelikož chtěl nadšeným fanouškům ve slovenské aréně předvést KO.

Po půlroční pauze od posledního duelu, kvůli které musel Sivák zrušit červencový střet v Praze kvůli poraněné ruce, se vrátil do plné formy. Ovšem otázka, v jakém fyzickém stavu bude proti největšímu outsiderovi turnaje, byla před duelem na povrchu. Navzdory výraznému rozdílu ve skóre obou bojovníků (před zápasem 23–0 a 16–14) ale Německý tvrďák Hopp nečekaně dlouho vzdoroval. Sivák však devět minut jasně dominoval, a dokonce v prvním kole dostal soupeře do počítání, ale o deset let starší Hopp ukázal neuvěřitelnou houževnatost.


Přestože bylo tělo Hoppa zdobeno červenými fleky, Sivák uspěl bez větších problémů. Po duelu uznal, že ho soupeř překvapil: „Respekt. Byl tvrdý, což jste mohli sami vidět. Neměl co ztratit.“ Ostravský rodák se také poděkoval RFA za šanci a prozradil, že se cítí v ringu jako doma a potřebuje se rozzápasit.

I přesto, že zvítězil, trochu ho mrzelo, že nedokázal dosáhnout KO: „Se*e mě, že jsem nedal KO, fakt mě to se*e. Můžete vidět, že se nebavím ani s trenéry. Ale je to tam! Uvidíme se brzo.“ Naznačil tím další zápas, který se uskuteční již 30. prosince na turnaji v pražské Lucerně.


Sivák má v plánu rozšířit své působení i za hranice České republiky. Chce se totiž představit na turnaji v Rusku a upřímně prozradil své ambice: „Miluju Česko, vyrostl jsem tu, ale už patřím mezi světové elity. Brzy zamířím pryč, proto si užívejte mé zápasy na domácí půdě.“

Velkým úkolem může být střet s Tadeášem Růžičkou, který by přivedl Siváka do vyšší váhové kategorie. Boris Marhanský, spoluzakladatel RFA, potvrdil, že se o tento zápas jedná: „Tenhle zápas řešíme, aktuálně jednáme s O2 arenou, kde bychom chtěli získat termín. Uvidíme, jestli se nám to povede. Pokud ano, tak tenhle zápas určitě bude na programu dne. Důležité bude, abychom si domluvili podmínky výhodné jak pro kluky, tak pro nás jako organizaci.“

Zdroj: Real Fight ArenaDalší články