Sleduj nás

175kilové monstrum si vyzkouší box bez rukavic! Iránský Hulk se upsal Bare Knuckle FC

175kilové monstrum si vyzkouší box bez rukavic! Iránský Hulk se upsal Bare Knuckle FC

27 let, 186 cm a 175 kg. To je vizitka Sajada Gharibiho, který si díky své mohutné stavbě těla vysloužil přezdívku „Íránský Hulk“. A právě toto monstrum se upsalo organizaci Bare Knuckle FC (zkráceně BKFC), která se prezentuje souboji tzv. „holých kloubů“ – tedy bez rukavic.

Zní to až neuvěřitelně, nicméně je tomu tak. Gharibi je jeden z mála lidí, kteří by své extrémní fyzické předpoklady rádi uplatnili i v boji. Na jaře roku 2019 zde byla jednání s polskou organizací KSW, která Iránskému Hulkovi dokonce sehnala soupeře – tím se stal pro změnu „Brazilský Hulk“ Romario Dos Santos Alves, jenže ten z avizované bitvy nakonec odstoupil… není se čemu divit, jeho svaly jsou celé napíchané pouze syntholem a už předem bylo jisté, že by v této bitvě neměl žádnou šanci.

Gharibi na chvíli zmizel z podvědomí bojových příznivců, ale svého snu se i tak nevzdal. Nová horká zpráva přišla o necelý půlrok později, když organizace BKFC na svém turnaji, který probíhal tento víkend (Knight vs. Lobov 2), fanouškům odhalila něco nečekaného. Přímo v hale Mississippi Coast Coliseum jim pustila promo, na němž představila svou novou posilu. Tou se stal právě Íránský Hulk Sajad Gharibi, který se má v úvodu roku 2020 objevit v nitru ringu. Žhavou novinku BKFC potvrdilo i na svém twitteru.


Přímo z proma je patrné, že se Gharibi objeví na turnaji, který ponese krycí název „Světová válka III“. Jeden z moderátorů to přímo v hale okomentoval slovy: „Bare Knuckle podepsalo Íránského Hulka. Tak svalnatého muže, který má potíže si vůbec strčit ruce do kapes,“ žertoval. Následně se však k němu připojil rovněž jeho moderátorský kolega a ten jenom dodal: „Myslím si, že ať už bude bojovat proti komukoliv, tak bude knokautován. Není totiž schopný vyslat úder a stejně tak bude mít potíže nějaký ubránit.“


Vzhledem ke Gharibiho mohutné postavě je patrné, že pohyblivost nebude jeho přední stránkou, každopádně se určitě vyplatí předem nepředbíhat. Jakákoliv jeho rána může být naopak smrtící, což je v tomto ostrém sportu opravdu velké riziko. Málokdo už nyní očekává, že se takovýto zápas vůbec přenese přes první dvouminutové kolo.

Otázku soupeře za nás vyřeší až čas. Doposud však zde máme drobné indicie opět od moderátorů turnaje BKFC 9. Jeden z komentátorů zmínil jméno Taishana Donga (210 cm vysoký a 128 kg těžký čínský drak), ovšem sama organizace tuto zprávu ještě nepotvrdila. Je možné, že toho správného soupeře teprve hledá.


Další články