UFC 259 – Yan Petr – Sterling Aljamain

Zápas o titul bantamové váhy, ve kterém se proti sobě postaví šampion Petr Yan a vyzyvatel Aljamain Sterling, by byl úžasným hlavním tahákem jakéhokoliv turnaje. UFC 259 však popírá obvyklé zákonitosti a očekávaná bitva rozdělí hlavní kartu na polovinu.

Jak si vede Petr Yan?

Petr „No Mercy“ Yan jde do své první obhajoby s bilancí patnáct výher a jedna porážka, kdy 47 % vítězství získal knockoutem. V UFC stále neporažený borec ukončil v posledních dvou zápasech bývalé šampiony a legendy tohoto sportu, Fabera a Alda. Právě triumf nad dlouholetým vládcem pérové váhy vynesl Yanovi titul.

Osmadvacetiletý Rus se spoléhá na výborný box a nevyčerpatelné kardio. Také je to mistr v ovládání tempa boje, a i když působí někdy dost divoce, má vždy absolutní kontrolu nad vývojem zápasu. Na své soupeře vyšle v průměru 6.32 významných úderů za minutu s přesností 50 %.

Aljamain Sterling neprohrál čtyři roky

Aljamain „Funk Master“ Sterling jede v poslední době na obrovské vlně úspěchů. Jeho poslední prohra se datuje do roku 2017, kdy jej drsně ukončil Marlon Moraes. Jednatřicetiletý Američan šel po tomto souboji do sebe a nyní má sérii pěti výher v řadě. Celková bilance populárního borce je devatenáct výher a tři porážky, kdy 47 % vítězství získal submisí.

Yan Petr vs. Sterling Aljamain v zápasu na UFC 259

Petr Yan vs. Aljamain Sterling na UFC 259

Jak napovídá statistika, Funk Master těží z precizního BJJ a wrestlingu. Dále také z naprosté nepředvídatelnosti, díky které umí vytáhnout nečekaný úder nebo kop. Během jedné minuty zápasu vypálí 4.82 signifikantních úderů s přesností 49 %.

Pro sázkaře je tento zápas opravdovým oříškem. Vyrovnanost obou bojovníků je extrémní a klíčové bude, kdo si dokáže prosadit svůj způsob boje. Yan má fantastickou obranu prosti strhům, kdy dokáže odmítnout 88 % pokusů svých soupeřů. Sterling je nejnebezpečnější během prvních kol zápasu a následně obvykle trochu uvadá. Yan je naopak mašina, která vydrží i plných pět kol v absolutním zápřahu. Očekáváme dlouhý zápas, a z tohoto důvodu je pro nás lehkým favoritem ruský obhájce titulu. Celé UFC 259 můžete sledovat zde.

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue