Sleduj nás

Christian Eckerlin: Takový turnaj je výhrou pro celé Německo! Kloubouk dolů před Oktagonem

Christian Eckerlin: Takový turnaj je výhrou pro celé Německo! Kloubouk dolů před OktagonemFOTO: OKTAGON MMA

Organizace Oktagon dokázala opět posunout hranice popularity MMA u našich západních sousedů. Galavečer v Kolíně nad Rýnem sledovalo fantastických devatenáct tisíc diváků, což je číslo, ke kterému se nedostalo ani UFC.

Turnaj Oktagon 49 nabídl to nejlepší, co německá scéna nabízí a fanoušci ho vzali útokem. Vrcholem večera byl souboj o titul těžké váhy, který si pro sebe dokázal urvat Hatef Moeil. Největší dávku pozornosti si ale pro sebe urval majitel nočních klubů Christian Eckerlin, který se vracel po roční pauze zapříčiněné zraněním kolene. Německá celebrita se měla původně střetnou s krajanem Jungwirthem, ale po jeho odstoupení padla volba na přetěžkého soka.

„K výhře toho moc nechybělo. Musíte mít opravdu koule, abyste po téměř roce netrénování vyzvali tak silného soupeře. Byl to brutální boj. Apollo má dvakrát tolik výher než já zápasů. Vydržel jsem s ním tři kola a znepříjemnil jsem mu život. Ale je jasné, že by bylo lepší, kdybych vyhrál,“ prohlásil Eckerlin na tiskové konferenci Oktagonu, ve kterém se očividně mísila hrdost z dobrého výkonu se zklamáním z porážky.

Christian je jednou z hlavních postav německé kampaně, kterou Oktagon stále nedokončil. V příštím roce se má ve Spolkové republice odehrát pět nebo možná i šest turnajů žluto-černé značky. Galavečer v Kolíně byl rozhodně dobrou pozvánkou pro nové fanoušky, kteří i v Německu zjišťují, jak kvalitní show umí Oktagon doručit.

Myslím, že jsme všichni šťastní. Startovka byla skvěle poskládaná, bojovali na ní ti nejlepší bojovníci z celého Německa. Už na tiskové konferenci jsem říkal, že to bude obrovská událost. Tohle byla výhra pro celé Německo a německou scénu. Devatenáct tisíc diváků v hale je neuvěřitelné číslo,“ neskrýval nadšení Eckerlin, kterému bylo jasné, o jak důležitý moment se při propagaci MMA jedná. 

Všeobecné blaho tak u Christiana trochu přikryly negativní pocity z prohry. Německý bijec se ale za svůj výkon rozhodně nemusí stydět, protože s mnohem zkušenějším soupeřem dokázal udělat vyrovnaný zápas.
Další články