„Nejslavnější liga světa se proměnila v naprosté dno, kam dnes můžete zamířit,“ rýpla si do poměrů v UFC první ženská šampionka historie Ronda Rousey a bez obalu obvinila vedení z toho, že své hvězdy žene do spárů chudoby. Miliardový kolos podle ní dusí talenty natolik, že si elitní sportovkyně musí přivydělávat prodejem odhalených snímků na internetu.
Zlatý sen, který rychle zhořkl
Mnoho nadějných zápasníků obětuje svému snu naprosto všechno. Polykají litry potu v zatuchlých tělocvičnách, protloukají se menšími turnaji a modlí se, aby jednou zazvonil telefon s nabídkou od nejprestižnější organizace planety. Třebaže se pro mnohé jedná o pomyslný svatý grál, realita může brzy nabrat obrysy děsivé noční můry. Bývalá hvězda klece Ronda Rousey se na tiskové konferenci v Los Angeles, jež primárně propagovala její chystaný květnový střet s herečkou a průkopnicí MMA Ginou Carano, pustila do tvrdé kritiky svých někdejších chlebodárců. Společný projekt s obří platformou zjevně dodal slavné Američance patřičné sebevědomí, pročež si před zaplněným sálem nebrala vůbec žádné servítky.
„V dobách mé největší slávy představoval tento oktagon zaslíbenou zemi, kde jste za prolitou krev dostali spravedlivě zaplaceno. Dnes? Dnes je to naprosto nejhorší možná destinace,“ posteskla si devětatřicetiletá veteránka nad současnými pořádky.
Pikantní přivýdělek a tvrdý úder zpět
Nedostatečné finanční ohodnocení nutí podle jejích slov elitu hledat záchranu jinde. Někteří odcházejí ke konkurenci, jiní volí poněkud pikantnější cesty. „Přesně z tohohle důvodu ti nejlepší utíkají za lepším. A proto musí úřadující královna muší váhy Valentina Shevchenko prodávat fotky svých prsou na OnlyFans,“ vypálila ostrými náboji směrem ke stávající šampionce.
Odpověď na sebe pochopitelně nenechala dlouho čekat. Dotčená bojovnice z Kyrgyzstánu okamžitě využila sociální síť X k rázné protiakci. „Píše se rok 2026. My bojovníci zkrátka využíváme moderní platformy k užšímu kontaktu s fanoušky. Spíš to vypadá, že Ronda žila po svém posledním zápase až moc dlouho odříznutá od reality,“ vzkázala pohotově suverénka divize a elegantně odrazila štiplavý útok.
Miliardy pro akcionáře, drobné pro gladiátory
Zatímco internetová přestřelka obou hvězd bavila davy, samotná podstata problému zůstává mrazivě vážná. Americká judistka upozornila na do očí bijící nepoměr mezi astronomickými zisky korporace a prázdnými kapsami těch, kteří v kleci nasazují vlastní zdraví. Argumentovala přitom nedávno uzavřenou lukrativní dohodou se společností Paramount.
„Ti kluci a holky dřou na plný úvazek, přitom třou bídu s nouzí a nedokážou nasytit vlastní děti. Korporace zrovna shrábla téměř osm miliard dolarů. Neexistuje jediný racionální důvod, proč by si nemohli dovolit garantovat sportovcům alespoň důstojné životní minimum,“ rozčilovala se přesvědčivě před novináři. Krátkozraká chamtivost podle ní vyhání ze soutěže ty nejzářivější talenty, ba i nenávratně poškozuje samotné základy tohoto tvrdého sportu.
Kdo ve skutečnosti drží otěže?
Překvapivě však svůj hněv nesměřovala na muže, který bývá obvykle terčem veškeré kritiky. Dlouholetý prezident organizace Dana White je podle jejího úsudku spíše obětí systému než jeho hlavním strůjcem. Moc se nenápadně přesunula do rukou neviditelných kravaťáků, kteří sledují výhradně čtvrtletní grafy a maximalizaci zisku.
„Ze zákona zkrátka musí generovat peníze pro investory. Od chvíle, kdy mu vytrhli volant z rukou, se celá mašinerie změnila k nepoznání,“ analyzovala chladně zákulisní mocenské přesuny. Vzápětí celou tiskovou konferenci uzavřela provokativním prohlášením, jež dalo jasně najevo její současné velikášské ambice: „Ten kolos potřebuje zachránit před sebou samým. A bohudík jsem tady já, abych tu hrdinskou roli vzala na sebe.“